Sakal ve Bıyık Ekimi - Genel Bilgiler

İstanbul Sakal ve Bıyık ekimi konusunda profesyonel kadromuz ile sizlere hizmet vermek için beklemekteyiz. Sakal ekimi ve Bıyık ekimi konusunda sorunlarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı ve gür saçlar kadar sağlıklı ve gür sakal veya bıyık da erkeğin dış görünüşünde önemli bir yere sahiptir. İstenilen yoğunlukta sakalı veya bıyığı olmayan erkeklerin çoğunlukla başvurduğu sakal veya bıyık ekimi operasyonları saç nakli olanağının artmasıyla birlikte yaygınlık kazanmıştır.

Vücudun kıl olmayan, çıkmayan bölgelerinde yeni kıl çıkarmanın henüz bir tedavisi bulunmamaktadır. Bu nedenle sakal veya bıyık yoksunluğu, eksikliği, seyrekliği durumlarında yapılacak en iyi işlem sakal veya bıyık nakil işlemidir. Bölgesel sakal veya bıyık seyrelmesi, saçkıran durumları veya yara izi olan bölgelere FUE Tekniği ile yapılan nakil sayesinde istenilen gürlükte ve sıklıkta sakala veya bıyığa sahip olmak artık mümkündür.

Son istatistiklere göre, ülkemiz ve yakın coğrafyada sakal ve bıyık nakline olan talepte %120 oranlarında artış olmuştur.

EVO Hairtransplant
İletişim

Sakal ve Bıyık Ekimi Sık Sorulan Sorular

Saçları olan herkese sakal veya bıyık nakli yapılabilir. Donör bölge olarak anılan ense bölgesinden alınan kök hücreler FUE yöntemiyle kılsız bölgeye nakledilmek suretiyle sakal veya bıyık ekimi gerçekleştirilir. FUT yönteminden farklı olarak FUE yönteminde her kök hücre teker teker alınıp, istenilen bölgeye nakil edilmektedir.
FUE yöntemi ile ekilen sakal veya bıyık aynı gün iyileşmeye başlamaktadır. Sakal veya bıyık ekimi işleminden yaklaşık 9 - 10 hafta sonra ise genellikle sakal veya bıyık kılları gözle görülür derecede çıkmaya başladığı görülmektedir.

Sakal veya bıyığın sıklık ve kalitesi, kişinin genetik yapısına bağlıdır. Erkeklerin ergenlik çağına girmesinden sonra 3 yıl içinde kalınlaşmaktadır.
Erkeklerin hormonları düzeyinde önemli bir değişiklik olmadığı sürece sakal veya bıyık kılları erkeklik karakteristiğini korumaktadır. Sakalsız veya bıyıksız bölgelerde yeniden kıl çıkmasının tedavisinde en iyi çözüm sakal veya bıyık ekimidir. Sakal veya bıyık dökülmesi hastalığını çeşitli cilt hastalıklarından kaynaklanabilmektedir.
Erkeklerin hormon seviyelerinin düşmesinden kaynaklı sakal veya bıyık kayıpları hormon düzenleme tedavisi gerektirebilir.

Erkeklerde Hormonların bazal seviyesine ulaştığı 20'li yaşlardan itibaren sakal veya bıyık ekimi yapılabilmektedir. İstenilen yoğunlukta sakal veya bıyığa sahip olmayan her erkeğe nakil işlemi yapılabilir.

Hemen ücretsiz muayene için başvurun!

EVO Hairtransplant - Fark Yaratır

BİZE ULAŞIN