Saç PRP Uygulaması - Genel Bilgiler

PRP (Platelet Rich Plasma) – platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması anlamına gelmektedir. Bu tedavide hastadan bir miktar kan alınır ve özel bir tüpe konularak santrifüj edilir ve platelet yönünden zengin plazma elde edilir (PRP).

Elde edilen bu plasma aynı bireye yüz veya kafa derisinden enjeksiyon yoluyla geri verilir. İşlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Kolay ve acısız bir saç ekimi uygulamasıdır.

Özetle PRP; saçları en doğal biçimde yeniden canlandırır ve yapılandırır. Aynı zamanda uygulaması kolay ve güvenlidir.

EVO Hairtransplant
İletişim

Saç PRP Uygulaması Sık Sorulan Sorular

Plateletler (trombosit) “Büyüme Faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Büyüme faktörleri vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gereklidir.
Normalde dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız plateletleri bu dokuya toplayarak onarım sürecini başlatmaktadır. PRP uygulamasının amacı da bu hedef dokuya normal kan dolaşımı ile taşınabilecek olan düzeyden çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da hızlı ve güçlü olur.
PRP ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

Saç dökülmesini azaltmak veya diğer tedavi yöntemlerinin (saç ekimi, bıyık ekimi, sakal ekimi, kaş ekimi, saç mezoterapisi) etkisini güçlendirmek için kullanılabilmektedir.
Deri yaşlanması ile yaralanma arasında bir benzerlik vardır. Deriyi gençleştirmeye yönelik uygulamalarda aslında vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli şekillerde taklit ederiz.

PRP uygulamasında tamamen kişinin kendi kanı kullanılır. Steril şartlarda yapıldığı için enfeksiyon bulaşma riski olmaz, güvenilir bir uygulamadır. Her 15 günde bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan oluşacak bir kür ortalama olarak her yıl tekrarlanmaktadır. Bu şekilde kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir saçı canlandırıcı etki sağlanmış olacaktır.

Hemen ücretsiz muayene için başvurun!

EVO Hairtransplant - Fark Yaratır

BİZE ULAŞIN