Saç Ekimi - Genel Bilgiler - İstanbul

İstanbul Saç ekimi konusunda her türlü sorununuz için iletişime geçerek gerekli yardımı alabilirsiniz.

Saç ekimi; Çeşitli sebeplerle saç kaybının artmasında ,saç yoğunluğunun geri dönüşsüz olarak azaldığı durumlarda başvurulan bir operasyondur. Saç ekimi alanında uzman kişilerce ve ekipman ile yapılması gereken bir operasyondur. Bu konuda EVO Hairtransplant ekibi olarak sizlere profesyonel saç ekimi hizmeti sağlıyoruz.

Saç ekimi ameliyatları veya operasyonları tecrübe, bilgi, titizlik, özen gerektiren başlıca operasyonlar arasında gelmektedir. Bu bakımdan riske atılacak bir operasyon kesinlikle değildir. Yanlış uygulamalar sonucu geri dönüşü olmayan sonuçlar doğabilir ve bunun da örnekleri mevcuttur. Kesinlikle ve kesinlikle saç ekimi alanında uzman kişilerce ve ekipman ile yapılması gereken bir operasyondur.

Özellikle günümüz stresli ortamında saç dökülmesi sorunu yaşayan kimselerin başvurduğu bu tedavi yöntemi olan saç ekimi, birçok klinik tarafından yapılmaktadır. Ancak ne yazık ki bu alanda yeteri kadar bilgi ve tecrübesi olmayan birtakım insanlar, klinik açıp insanların sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle özellikle saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, lütfen araştırmalarınızı tam ve detaylı yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu konuda EVO Hairtransplant ekibi olarak sizlere profesyonel saç ekimi hizmeti sağlıyoruz.

Saç ekimi operasyonu, değişen sebeplerle bir kişinin saç dökülmesinin arttığı ve artık saç çıkmasının durduğu durumlarda başvurulan, ülkemizde de uzun yılardan beri yapılmakta olan bir operasyondur.

EVO Hairtransplant
İletişim

Saç Ekimi Sık Sorulan Sorular

FUE Yöntemi, 2000’li yılların başında uygulanmaya başlanmış; cerrahi bir girişim olmadığı için daha sıklıkla tercih edilmektedir. Lokal anestezi yapıalrak FUE tekniği uygulanır ve tedavi sonrası sonuçlar doğal ve kesindir. Saç kök hücreleri (FUT tekniğinde kök hücreleri blok halinde alınır) tek tek alınır ve istenen bölgeye nakledilir. Genetik nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan hastalar dahil olmak üzere FUE yöntem ile uygulanan saç ekimi operasyonu sonrasında bir sorunla karşılaşmamaktadır.

Ekilecek olan sac greftlerinin sayısına göre ekim işleminin süresi uzamakta veya kısalmaktadır. Uzun sürebilecek işlemler sırasında hasta konforunu arttırmak için molalar verilmektedir. FUE tekniğinde tek seansta yaklaşık 1.500–4.500 greft yani 3000–9.000 arası sac teli sağlıklı bir şekilde nakledilebilmektedir.

FUE yöntemi ile yapılan bir saç ekimi ameliyatı sonrası takribi 2-3 ay gibi bir süre sonrasında sonuç alınabilir. Saç alınan bölgede dikiş veya kesi işlemi olmadığı için iz kalma durumu söz konusu değildir. Ekilen saçlar 1. ayın sonunda genellikle dökülür. Saç ekiminden 2 – 3 ay sonra saçlar çıkmaya ve uzamaya başlamaktadır. Ekilen saçlar 6. ayda farkedilir derecede gelişir. 1 – 1.5 yıl içinde ise mükemmel ve doğal sonuçlara ulaşır. FUE tekniğinin ayrı bir avantajı ise vücudun herhangi bir bölgesindeki kıl kökleri kafa bölgesine de nakledilebilmektedir.

Saç Ekimi fiyatları için bizimle iletişime geçin.

Hemen ücretsiz muayene için başvurun!

EVO Hairtransplant - Fark Yaratır

BİZE ULAŞIN