Kaş Ekimi - Genel Bilgiler

İstanbul Kaş ekimi konusunda profesyonle kadromuz ile sizleri beklemekteyiz. Kaş ekimi konusunda her türlü sorunuz için iletişime geçebilirsiniz.

Kaş ekimi operasyonu, sağlık problemi nedeniyle kaşı dökülenlerin yanında yeni bir tarz veya imaj oluşturmak isteyen kişilerin başvurduğu kıl kökü nakli işlemidir. Dökülen kaşların yeniden çıkmaması durumlarında, kişiye bir takım sağlık testleri uygulanır ve saç ekiminde kullanılan FUE Yöntemi gibi teknikler kullanılarak kaş ekimi gerçekleştirilir.

Kaşların, insanlarda gözleri koruma ve gözlere zarar verebilecek maddeleri uzak tutma gibi görevleri bulunmaktadır. Bunun yanında yüzdeki estetik görünüm açısından da büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda kaş dökülmeleri veya kaş seyrekleşmesi, yüzün görünümünü estetik ve simetri açısından olumsuz etkilemekte; estetik ve psikolojik problemlere sebep olmaktadır.

Bu gibi durumlarda, makyaj yapmak suretiyle kaş bölgesindeki sorunu geçici olarak örtmekten ziyade kaş ekimini tercih edilip daha doğal ve kalıcı bir çözüm bulabilmektedir.

EVO Hairtransplant
İletişim

Kaş Ekimi Sık Sorulan Sorular

Kaş ekimi, genelde dökülme olasılığı çok düşük ve genetik yapısı gereği dökülmeyen saç köklerinin kaş bölgesine nakledilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Burada önemli hususlardan birisi ekiliecek kaş kökünün ekiminin yönüdür.

Kaş yönünün yanlış tespit edilmesi, istenmeye ve absürd görüntüler doğuracaktır. Bu nedenle uygulamayı yapan kişinin elinin yatkın, tecrübeli ve bilgili olması bu alanda çok büyük öneme sahiptir.

Kaş ekiminde de saç, bıyık, sakal ekimi operasyonlarında olduğu gibi FUE yöntemi kullanılmaktadır.

Kaş ekimi operasyonu için lokal anestezi yeterli olmaktadır. Kaş ekimi için kıl kökleri genellikle enseden alındığı gibi, koltuk altı ve genital bölgeden de alınabilmektedir.

Kaş dökülmelerinin pek çok farklı sebebi olmala birlikte hastalık, travma, yanık gibi faktörlerle kaş dökülmeleri görülebilir.
Birtakım hastalıklar ve genetik faktörler de kaş dökülmesine sebep verebilmektedir. Ayrıca kemoterapi gibi tedavi süreçleri de vücutta kılların dökülmesine neden olmaktadır. Bunlara ek olarak bilinçsizce ve düzensiz kaş almaları da kaş dökülmelerine veya seyrelmesine yol açmaktadır.
Halk dilinde “kaş küsmesi” olarak da adlandırılan bu gibi durumlarda, kaş kıl kökleri zarar görmesi neticesinde kaş kaybı veya kaş seyrelmesi görülebilmektedir.

Çeşitli sebeplerle kaşlarında seyrelme veya dökülme olan ya da kaşlarını kaybeden, doğuştan kaşları olmayan veya az olan, kaş şekli, biçimi, sıklığı ile ilgili problemi olanlar, kaş ekimi uygulaması için aday olarak gösterilebilir.

Hemen ücretsiz muayene için başvurun!

EVO Hairtransplant - Fark Yaratır

BİZE ULAŞIN